Meie inimesed

        

 

 Minu nimi on Marjet.   
 Olen Laste õue Loovuskeskuse asutaja ja õpetaja.


 Olen lõpetanud Tallinna Ülikooli lasteaia õpetaja ja Tartu Ülikoolis Haridusinnovatsiooni eriala. Töötanud üle 20 aasta erinevates lasteaedades nii rühmaõpetaja, õppejuhi kui ka juhatajana.
Tutvudes Soome ja Saksamaa õuelasteaedadega  tekkiski mõte siin Eestis luua ka midagi sarnast. Juba siis, kui omad lapsed alles lasteaias käisid ja poeg kurtis, et lasteaias pole aega mängida, sai mulle selgeks, et tahaks teistsugust lasteaeda. Lasteaeda, kus mäng ei lõppe kellaajaga, vaid siis kui ta läbi saab. Kus tunde ei tehta laua taga, vaid hoopis vabas looduses märkamatult, nii et laps ei saa arugi, et ta midagi õppis. Tal lihtsalt oli tore ja põnev. Ja nii, möödaminnes omandab ta kõik vajaliku, et kooli minna.
Sest- Mäng on väikese inimese töö :)


 Minu nimi on Hanna. Olen õpetaja nii Kotkapoja kui ka Muuga lastehoius.

 Olen Tallinna Ülikooli eripedagoogika tudeng ning siia  lastehoidu sattusin 2020. aasta kevadel.
 Osa, mida armastan kõige rohkem lastega töötamise juures, on võimalus aidata igal ühel neist, avastada oma tugevaid külgi ning olla julge, loov ja õnnelik. Olen siin, et toetada, suunata, juhendada ja julgustada.
Õuelastehoiu suurimateks erinevusteks tavalasteaiast on see, et veedame enamuse ajast, olenemata ilmast, õues. Meil on rahulik päevakorraldus ning palju aega mängimiseks. Õues olemine ja vaba mängimine suurendab laste füüsilist tegevust, õpetab mõistma ja austama loodust ning tekitab unikaalset uudishimu uute teadmiste vastu. Iga päev lastehoius kulgeb looduses avastades, liikudes ja katsetades- õppides läbi tegevuse. Puu nimi jääb ikka paremini meelde selle otsas ronides, tähed saavad paremini selgeks, kui saad need kivile maalida ning siis sõnu moodustada ja ka arvutamine võib kuidagi lihtsam tunduda, kui saad sõbraga äsja-korjatud kastaneid jagama hakata ega pea laua taga ülesandeid lahendama. Laevukeste mängust porilombis võib õpetaja abiga saada teaduslik eksperiment, kus lapsed katsetavad, kas- miks ja kuidas, jääb miski veepinnale hulpima või vajub põhja. Nii omandavad lapsed esimesed teadmised erinevatest eluvaldkondadest läbi mängu, mis
arendab nende loovust ning suurendab huvi õppimise vastu. Lisaks  rõhub selline õppevorm ka sõbraliku, hooliva ja  koostöörohke keskkonna hoidmisele.
Siin lastehoius oleme suunatud toreda ja põneva õppimise protsessile ja huvi tekitamisele, mitte kiirele tulemusele. 
Sest- mäng on väikese inimese töö :).
 
 
 

 Mina olen Sammy, lastekeskuse koer. Mulle  meeldib väga lastega mängida ja mürada. Millegipärast väikesed lapsed kukuvad, kui ma nendega mängida või neid limpsida tahan. Ja peremees ei ole siis üldse minuga rahul. Ma olen käinud külas ka teistes lasteaedades. Seal pean ma siis hästi viisakas ja korralik olema, sest need lapsed ju ei tunne mind. Tihti jätab peremees mind tuppa ja ma pean siis vaid aknast lapsi jälgima. See mulle ei meeldi, tahaksin ikka nendega koos õues olla. Talvel on toredam. Siis lapsed söövad toas ja peale magamist natuke mängivad ka toas. Jälgin neid trepilt ja kui hästi läheb, saan mõne pai ka. Lapsed on nii vahvad.